Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Niemiecki w szkole.

Data publikacji: 2017-06-14, Data modyfikacji: 2017-06-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Dnia 13 czerwca 2017 odbył się po raz kolejny Dzień Niemiecki. W zmaganiach z językiem niemieckim wzięli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Społecznego Gimnazjum. Pięcioosobowe drużyny każdej klasy miały do wykonania 5 zadań. Pierwszym zadaniem było wypisanie jak największej liczby wyrazów związanych z wylosowaną przez grupę ilustracją. Rekordzistami okazali się uczniowie klasy 3a SG, którzy zanotowali poprawnie aż 34 wyrazy. W zadaniu drugim należało się wykazać wiedzą ze znajomości krajów niemieckojęzycznych i rozwiązać quiz. Tu najlepsze okazały się grupy z klas 2c LO i 3b SG, które zrobiły tylko po dwa błędy. Trzecia konkurencja dotyczyła przepisu kulinarnego. "10-Zutaten-Challenge" wymagało twórczego myślenia i stworzenia przepisu na potrawę składającą się z 10 wybranych losowo składników. Najbardziej kreatywny okazał się zespół kl. 3a SG, który za stworzenie najlepszego...

Pełna treść wiadomości na: sgpyrzyce.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/237441/dzien_niemiecki_w_szkole
sgpyrzyce.pl, Źródło artykułu: sgpyrzyce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pyrzycki

  Powiat pyrzycki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz są Pyrzyce. Na powiat składają się dwa miasta: Lipiany i Pyrzyce, a także 6 gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.Gospodarka powiatu opiera się głównie na rolnictwie. Największą rzeką przepływającą przez ziemie powiatu jest Płonia.

  Na terenie powiatu podtrzymywane są tradycje ludowe. Dbają o to liczne ludowe zespoły artystyczne. Oprócz tego, że uświetniają one imprezy lokalne, występują także na konkursach międzynarodowych. Zabytki można zwiedzać, wybierając się na jeden z turystycznych szlaków: Lipiany-Sitno-Tetyń, Szlak Ziemi Pyrzyckiej im. Stanisława Jansona lub Barlinek-Przelewice.        

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola