Poniedziałek, 6 Maja 2024   imieniny: Judyta, Jan, Jurand

Kingi Wilki Morskie ograły Spójnię

Data publikacji: 2019-01-23, Data modyfikacji: 2019-01-25
A A AWydrukDrukuj

W niedzielę 20 stycznia w hali Netto Arena w Szczecinie odbył się mecz 16. kolejki Energa Basket Ligi. Na przeciw siebie stanęły drużyny King Wilki Morskie Szczecin oraz Spójnia Stargard. King Szczecin nie dał szansy przeciwnikowi i wygrał spotkanie z dużą przewagą. Pierwsza kwarta meczu to zdecydowana dominacja zespołu ze Szczecina. King już na samym początku meczu wypracował sobie przewagę 19 punktów. Druga część meczu wyglądała podobnie. Zawodnicy Spójni Stargard zdobyli tylko 13 punktów, a gospodarze wzbogacili swoje konto o kolejne 24 punkty. W kolejnych dwóch kwartach spotkanie było już bardziej wyrównane. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 23-24, natomiast ostatnia remisem 14-14. W rezultacie zespół ze Szczecina pokonał drużynę ze Stargardu aż 91-62. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu okazał się kapitan Wilków – Paweł Kikowski, który dla swojej drużyny zdobył 24 punkty. punkty: King Wilki Morskie Szczecin: Paweł Kikowski 24, Jakub Schenk 13, Tauras Jogela 11, Martynas Sajus 10, Mateusz Bartosz 9, Martynas Paliukenas 7, Darrell Harris 5, Łukasz Diduszko 4, Tywain McKee 4, Dominik Wilczek 4, Maciej Majcherek 0. Spójnia Stragard: Shane Richards 16, Hubert Pabian 10, Rod Camphor 9, Piotr Pamuła 8, Dawid Bręk 8, Wojciech Fraś 6, Marcin Dymała 3, Marcel Wilczek 2, Norbertas Giga 0, Maciej Raczyński 0. Następny mecz Energa Basket Ligi, który Wilki zagrają we własnej hali, odbędzie się 10 lutego o godz. 12.30 – ich przeciwnikiem będzie Legią Warszawa. Anna Lemparty, Paulina Gronkowska

Pełna treść wiadomości na: radio-pyrzyce.pl/?p=1206
radio-pyrzyce.pl, Źródło artykułu: radio-pyrzyce.pl