Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miłosz z Pyrzyc już po operacji. Wciąż zbieramy pieniądze, by pomóc

Data publikacji: 2019-01-10, Data modyfikacji: 2019-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Pamiętacie małego Miłosza z Pyrzyc, który potrzebował pieniędzy na sfinansowanie operacji ratującej jego dzieciństwo? Chłopiec jest już po skomplikowanym zabiegu i wszystko wskazuje na to, że będzie zdrowy. Teraz można mu pomóc wspierając finansowo proces rehabilitacji. Trzyletni Miłoszek z Pyrzyc będzie normalnie chodził, to wszystko dzięki wsparciu dziesiątek osób, którzy wpłacali pieniądze na operację przeprowadzoną przez wybitnych lekarzy. Operacja chorego na hemimelię strzałkową i niedorozwój kości udowej chłopczyka odbyła się 30 sierpnia w Warszawie, przeprowadzili ją dr David Feldman i dr Michał Deszczyński. – Miłosz miał mieć operowane kolano, udo i stopę, jednak dzień przed operacją dr Feldman stwierdził, że wydłuży mojemu synowi nóżkę, tylko jest jeden haczyk: muszę dopłacić ponad 60 tysięcy złotych – mówi mama chłopca, Kinga Lachowicz. – Zgodziłam się, bo gdyby nie to, musielibyśmy lecieć na ten zabieg do USA, a wiadomo, że koszty operacji byłyby wówczas dużo wyższe – relacjonuje. Podczas operacji lekarze przecięli Miłoszowi trzy kości w stopie i piszczel, zlikwidowali szpotawość. Przez dwa kolejne miesiące miał wydłużaną nogę. – Odbywało się to z wykorzystaniem specjalnego urządzenia z sześcioma śrubami, to był niesamowicie ogromny ból dla mojego synka, ale rozumiał, że to dla jego dobra. Był bardzo dzielny! – mówi Kinga Lachowicz. Na każdym RTG było widać coraz większe wydłużenie nogi oraz szybko odbudowującą się tkankę kostną. Po kolejnej konsultacji (w listopadzie) z dr Feldmanem okazało się, że trzeba rozpocząć kolejne zabiegi, by prostować stopę chłopca. Teraz Miłosz już normalnie funkcjonuje. Stopa jest prosta, a chłopiec samodzielnie chodzi. Czeka go jeszcze kolejna operacja (za blisko 4 lata) oraz rehabilitacja, ale wszystko wskazuje na to, że niebawem chłopiec będzie całkowicie zdrowy. Wciąż trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Miłosza. Brakuje jeszcze 52 tysięcy złotych, żeby opłacić zakupione urządzenie o nazwie Fixator, które pomaga chłopcu w prostowaniu nogi. – Mamy czas do 20 marca na dokonanie tej płatności – mówi Kinga Lachowicz. Wesprzeć zbiórkę można za pośrednictwem portalu https://www.siepomaga.pl/miloszlachowicz   Wiktor Zarębski

Pełna treść wiadomości na: radio-pyrzyce.pl/?p=1146
radio-pyrzyce.pl, Źródło artykułu: radio-pyrzyce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pyrzycki

  Powiat pyrzycki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz są Pyrzyce. Na powiat składają się dwa miasta: Lipiany i Pyrzyce, a także 6 gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.Gospodarka powiatu opiera się głównie na rolnictwie. Największą rzeką przepływającą przez ziemie powiatu jest Płonia.

  Na terenie powiatu podtrzymywane są tradycje ludowe. Dbają o to liczne ludowe zespoły artystyczne. Oprócz tego, że uświetniają one imprezy lokalne, występują także na konkursach międzynarodowych. Zabytki można zwiedzać, wybierając się na jeden z turystycznych szlaków: Lipiany-Sitno-Tetyń, Szlak Ziemi Pyrzyckiej im. Stanisława Jansona lub Barlinek-Przelewice.        

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola