Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat pyrzycki / GRZYBIARZ ZGUBIŁ SIĘ W LESIE. DYŻURNY POMÓGŁ, A DZIELNICOWI ZNALEŹLI

Data publikacji: 2017-09-09, Data modyfikacji: 2017-09-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat pyrzycki / GRZYBIARZ ZGUBIŁ SIĘ W LESIE. DYŻURNY POMÓGŁ, A DZIELNICOWI ZNALEŹLI

Chwile niepewności przeżył mężczyzna z powiatu pyrzyckiego, gdy podczas wyprawy na grzyby zgubił się w lesie. Na szczęście z pomocą przyszedł mu dyżurny gorzowskiej komendy, który dzięki znakomitej orientacji i znajomości terenów leśnych naprowadził mężczyznę na właściwą drogę, aż do patrolu dzielnicowych. Tym razem skończyło się na strachu i wydłużonym spacerze po lesie. Pamiętajmy jednak, aby podczas grzybobrania nie stracić czujności i potrafić bezpiecznie zachować się w lesie – tak, aby do domu wrócić nie tylko z pełnym koszem grzybów, ale przede wszystkim cało i zdrowo.

Ta informacja została przekazana dyżurnemu gorzowskiej komendy, który na miejsce zdarzenia wysłał policyjne patrole, wśród nich dzielnicowych i przewodnika wraz z psem służbowym, aby odszukali zagubionego grzybiarza. Okazało się również, że zgłaszający nie zna numeru telefonu do swojego zagubionego kolegi. Przy współpracy z policjantami z Pyrzyc udało się ustalić numer do mężczyzny. Tego dnia służbę dyżurnego w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. pełnił asp. Ryszard Zając, który koordynował poszukiwania i nawiązał kontakt telefoniczny z zagubionym grzybiarzem. Dzięki jego świetnej orientacji w terenie i znajomości okolicznych lasów wskazówki, które na bieżąco przekazywał mężczyźnie, okazały się trafne, a przede wszystkim skuteczne. Dzięki nim, zagubiony grzybiarz dotarł do leśnej drogi, którą właśnie sprawdzali dzielnicowi z Komisariatu II KMP w Gorzowie Wlkp. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało i skończyło się na kilku godzinach niepewności oraz dodatkowych kilometrach marszu.

Aby z wyprawy do lasu przywieźć (poza pełnym koszem grzybów) tylko pozytywne wspomnienia, warto pamiętać o kilku prostych, ale istotnych zasadach bezpieczeństwa:

- przed wyjściem do lasu warto powiadomić bliskich o wyprawie oraz wskazać im najbliższą okolicę, w której będziemy przebywać, a także kiedy zamierzamy wrócić z powrotem do domu;

- do lasu najlepiej wybierać się w towarzystwie - im więcej osób, tym lepiej;

- nie zapominajmy o zabraniu latarek i elementów odblaskowych, dzięki którym w czasie zapadającego zmroku będziemy bardziej widoczni;

- nieodzowny będzie telefon komórkowy z naładowaną baterią, który może okazać się bardzo przydatny w sytuacjach kryzysowych;

- pojazd, którym przyjechaliśmy, najlepiej zostawić na parkingu leśnym. Upewnijmy się, że dobrze zamknęliśmy drzwi i okna naszego samochodu i nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów na wierzchu;

- warto być przygotowanym na zmianę pogody, dlatego podczas leśnych spacerów nieodzowna będzie kurtka przeciwdeszczowa i odpowiednie obuwie.

(KWP w Gorzowie / mw), Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pyrzycki

  Powiat pyrzycki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz są Pyrzyce. Na powiat składają się dwa miasta: Lipiany i Pyrzyce, a także 6 gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.Gospodarka powiatu opiera się głównie na rolnictwie. Największą rzeką przepływającą przez ziemie powiatu jest Płonia.

  Na terenie powiatu podtrzymywane są tradycje ludowe. Dbają o to liczne ludowe zespoły artystyczne. Oprócz tego, że uświetniają one imprezy lokalne, występują także na konkursach międzynarodowych. Zabytki można zwiedzać, wybierając się na jeden z turystycznych szlaków: Lipiany-Sitno-Tetyń, Szlak Ziemi Pyrzyckiej im. Stanisława Jansona lub Barlinek-Przelewice.        

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola