Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Poznaj tajemnice Kurska. Kino PDK zaprasza na weekendowe seanse

Data publikacji: 2019-01-17, Data modyfikacji: 2019-01-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Już w najbliższy weekend w pyrzyckim kinie będziemy mogli obejrzeć animowany film dla całej rodziny, dramat o tematyce marynarskiej, a także coś dla fanów szybkich samochodów. Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej jednak musi zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Galów dowiadują się ich wrogowie na czele z Juliuszem Cezarem. Rzymianie wymyślają intrygę, która pozwoli im zdobyć tajną recepturę napoju, o której nikt nie ma pojęcia. Tak rozpoczyna się przygoda – pełna śmiechu i nieprzewidywalnych zdarzeń. Na seans zapraszamy 19 stycznia o godz. 15.00 oraz 20 stycznia także o godz. 15.00. Kursk 10 sierpnia 2000 roku okręt podwodny Kursk, stalowy kolos o rozmiarach pary jumbo jetów i długości dwóch boisk piłkarskich, wyrusza na pierwsze od dekady ćwiczenia wojenne. W wielkich manewrach Floty Północnej niezatapialna duma rosyjskiej marynarki bierze udział w towarzystwie 30 okrętów i trzech innych łodzi podwodnych. Dwa dni później potężna eksplozja, którą zarejestrowały nawet sejsmografy na Alasce, posyła Kursk na dno arktycznych wód Morza Barentsa. Rozpoczyna się desperacka akcja ratunkowa, która przykuwa uwagę całego świata. Film „Kursk” to najnowsze dzieło wybitnego duńskiego reżysera – Thomasa Vinterberga twórcy obsypanych nagrodami obrazów „Festen” i „Polowanie”. W obsadzie filmu wystąpił m.in.: laureat Oscara – Colin Firth („Jak zostać królem”). Czy akcja ratunkowa się uda? Aby się tego dowiedzieć zapraszamy na film 19 stycznia o godz. 17.00 oraz 20 stycznia o godz. 19.00. Diablo, wyścig o wszystko Pasją Kuby są szybkie samochody, zawrotna prędkość i ekstremalne wyścigi. Jego siostra Lena musi przejść bardzo kosztowną operację za granicą. Chcąc zdobyć potrzebne środki, chłopak postanawia brać udział w nielegalnych rajdach. Talent i brawurę młodego kierowcy zauważa wpływowy gangster – Max. Proponuje chłopakowi udział w okrytym złą sławą wyścigu, który niejeden kierowca przypłacił kalectwem, a nawet życiem. Nagrodą dla zwycięzcy legendarnych zmagań jest tytuł „Diablo” i kilkaset tysięcy euro. Kuba podejmuje ryzyko tym samym wchodząc w niebezpieczny świat. Film został porównany do światowej serii filmów „Szybcy i Wściekli”. Pełen akcji i nieprzewidywalnych wydarzeń. Na dużym ekranie zobaczymy m.in.: Mikołaja Roznerskiego, Cezarego Pazurę czy Bogusława Lindę. Za efekty specjalne w filmie odpowiada m.in. pracujący w Los Angeles Maks Naporowski, który współpracował przy takich produkcjach jak „Matrix: Rewolucje” czy „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Na seans zapraszamy 19 stycznia o godz. 19.00 oraz 20 stycznia o godz. 17.00. Anna Lemparty

Pełna treść wiadomości na: radio-pyrzyce.pl/?p=1165
radio-pyrzyce.pl, Źródło artykułu: radio-pyrzyce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    pyrzycki

    Powiat pyrzycki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz są Pyrzyce. Na powiat składają się dwa miasta: Lipiany i Pyrzyce, a także 6 gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.Gospodarka powiatu opiera się głównie na rolnictwie. Największą rzeką przepływającą przez ziemie powiatu jest Płonia.

    Na terenie powiatu podtrzymywane są tradycje ludowe. Dbają o to liczne ludowe zespoły artystyczne. Oprócz tego, że uświetniają one imprezy lokalne, występują także na konkursach międzynarodowych. Zabytki można zwiedzać, wybierając się na jeden z turystycznych szlaków: Lipiany-Sitno-Tetyń, Szlak Ziemi Pyrzyckiej im. Stanisława Jansona lub Barlinek-Przelewice.        

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola