Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przywrócenie ruchu pociągów na linii Pyrzyce-Stargard jest możliwe?

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Czy znów pojedziemy pociągiem z Pyrzyc do Stargardu? Według polityków z regionu, to jest możliwe. Warunek? Zawiązanie koalicji w sejmiku. Pyrzyce staną się przedmiotem targów? Nasze miasto stało się przedmiotem dyskusji pomiędzy Bezpartyjnymi i PiS. Jak informuje Radio Szczecin, Bezpartyjni są zainteresowani koalicją z Prawem i Sprawiedliwością, ale pod pewnymi warunkami. Powstaje lista inwestycji, jakie należałoby wykonać w ramach porozumienia dwóch ugrupowań. Sejmikowy radny Bezpartyjnych, Marcin Przepióra twierdzi, że jeżeli chodzi o województwo zachodniopomorskie to „taka lista na pewno będzie powstawać” i może się na niej znaleźć np. przywrócenie do ruchu linii kolejowej ze Stargardu do Pyrzyc. Sama koalicja pomiędzy Bezpartyjnymi a PiS może jednak nie wystarczyć. Jeśli dojdzie do porozumienia pomiędzy Koalicją Obywatelską, PSL i SLD, to w Bezpartyjni będą w opozycji. Sama idea przywrócenia linii kolejowej na trasie Pyrzyce-Stargard po raz kolejny wraca do debaty publicznej. Czy jest możliwe, by odbudować trasę kolejową? Niewątpliwie koszty takiej inwestycji byłyby olbrzymie, a co za tym idzie, na tę chwilę wydaje się to mało realne.

Pełna treść wiadomości na: radio-pyrzyce.pl/?p=1059
radio-pyrzyce.pl, Źródło artykułu: radio-pyrzyce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pyrzycki

  Powiat pyrzycki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz są Pyrzyce. Na powiat składają się dwa miasta: Lipiany i Pyrzyce, a także 6 gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.Gospodarka powiatu opiera się głównie na rolnictwie. Największą rzeką przepływającą przez ziemie powiatu jest Płonia.

  Na terenie powiatu podtrzymywane są tradycje ludowe. Dbają o to liczne ludowe zespoły artystyczne. Oprócz tego, że uświetniają one imprezy lokalne, występują także na konkursach międzynarodowych. Zabytki można zwiedzać, wybierając się na jeden z turystycznych szlaków: Lipiany-Sitno-Tetyń, Szlak Ziemi Pyrzyckiej im. Stanisława Jansona lub Barlinek-Przelewice.        

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola