Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odra jest niebezpieczna. Czy w Pyrzycach są przypadki zachorowań?

Data publikacji: 2018-11-27, Data modyfikacji: 2018-11-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Odra jest to jedna z najbardziej zaraźliwych chorób wirusowych, która bardzo łatwo się rozprzestrzenia wśród niueudpornionych osób w każdym wieku i może powodować epidemię. Jak można się zarazić tą chorobą i jakie mogą być tego skutki? Czy w Pyrzycach mamy się czego bać? Dotychczas w Polsce odnotowano 79 przypadków zarażenia tym wirusem. Jak informuje Państwowy Inspektor Sanitarny w Pyrzycach, Monika Wróbel, w bieżącym roku nie odnotowano zachorowań na odrę na terenie gminy Pyrzyce, ani na terenie całego powiatu. Warto wiedzieć, że wirus rozprzestrzenia się przede wszystkim podczas kaszlu lub kichania, przez bliski lub bezpośredni kontakt z wydzielinami z nosa i gardła osoby zakażonej. Odra zwykle jest chorobą o łagodnym lub umiarkowanie ciężkim przebiegu. Najczęstsze powikłania to zapalenie ucha środkowego, które może prowadzić do utraty słuchu, biegunka czy zapalenie płuc. Odra najbardziej niebezpieczna jest dla dzieci do 5 lat oraz osób z zaburzeniami układu odporności. W przypadku pojawienia się objawów, czyli pojawienie się charakterystycznej wysypki, gorączki, złego samopoczucia, zapalenia spojówek, kataru bądź kaszlu, należy zgłosić się do lekarza.   Anna Lemparty Foto: Barbara Rice/Wikipedia

Pełna treść wiadomości na: radio-pyrzyce.pl/?p=1082
radio-pyrzyce.pl, Źródło artykułu: radio-pyrzyce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pyrzycki

  Powiat pyrzycki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz są Pyrzyce. Na powiat składają się dwa miasta: Lipiany i Pyrzyce, a także 6 gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.Gospodarka powiatu opiera się głównie na rolnictwie. Największą rzeką przepływającą przez ziemie powiatu jest Płonia.

  Na terenie powiatu podtrzymywane są tradycje ludowe. Dbają o to liczne ludowe zespoły artystyczne. Oprócz tego, że uświetniają one imprezy lokalne, występują także na konkursach międzynarodowych. Zabytki można zwiedzać, wybierając się na jeden z turystycznych szlaków: Lipiany-Sitno-Tetyń, Szlak Ziemi Pyrzyckiej im. Stanisława Jansona lub Barlinek-Przelewice.        

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola