Belka
Wtorek, 23 Października 2018   imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Pyrzycach

Data dodania: 2018-10-22
OKRĘG 1 Michalak Wanda Elżbieta – KW Polskie Stronnictwo Ludowe Strychalska Justyna Małgorzata – KWW „Pyrzyce Naprzód” Siwek Eliza Monika – KWW Marzeny Podzińskiej Majak Mariu... więcej »
 
 

Wyniki wyborów na Burmistrza Pyrzyc

Data dodania: 2018-10-22
Kandydat >>> Lipiński Kazimierz Łyjak Justyna Odachowska Agnieszka Podzińska Marzena Serdakowski Jan  Komisja obwodowa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 razem więcej »
 
 

Wybiegajmy dzieciom uśmiech

Data dodania: 2018-10-20
           Czy można biegać codziennie? Ale tak naprawdę codziennie, bez wymówek, bez narzekań, dzień w dzień, przez 365 dni w roku? Pewnie można i niejeden z biegaczy taki... więcej »
 
 

WOJSKOWI "HEADHUNTERZY" POSZUKUJĄ CHĘTNYCH

Data dodania: 2018-10-20
           W dniach 22-28 października br. na terenie województwa zachodniopomorskiego Terenowe Organy Administracji Wojskowej rozpoczynają kampanię promocyjno – informacyjn więcej »
 
 

J. Stawiarski: Pyrzycki stadion to relikt lat 70-tych

Data dodania: 2018-10-19
         – Miasteczko urokliwe i jeśli chodzi o infrastrukturę ma coś do zaoferowania, ale to coś stanęło w latach 70-tych. Tak naprawdę infrastruktura jest mocno zanied... więcej »
 
 

W Pyrzycach o "Nienawiści" i kresach

Data dodania: 2018-10-19
Stanisław Srokowski to autor książki „Nienawiść”. To zbiór opowiadań, który stał się kanwą filmu Wojciecha Smarzowskiego o Wołyniu. Polskie Kresy stał... więcej »
 
 

Sokół słabo w lidze, a w Pucharze Polski mecz...

Data dodania: 2018-10-17
Kiedy tydzień temu Sokół pokonał Światowida Łobez, wydawało się, że zła passa została przerwana. Prezes Marcin Mazurkiewicz zapowiadał walkę o punkty w Golczewie, ... więcej »
 
 

KLER - w Pyrzycach pełne sale

Data dodania: 2018-10-10
Reklamy były inne, a film inny – mówili widzowie. „Kler” Wojciecha Smarzowskiego wzbudził ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców Pyrzyc. Podczas seansów, kino PD... więcej »
 
 

Nie będzie wody w Pyrzycach! Przygotuj się na...

Data dodania: 2018-09-26
         – W związku z koniecznością przeprowadzenia prac konserwacyjnych w stacji uzdatniania wody oraz na sieci wodociągowej w Pyrzycach w dniu 02.10.2018r. w godzinach 0... więcej »
 
 

Kto burmistrzem Pyrzyc?

Data dodania: 2018-09-26
Niespodzianki nie ma. O stanowisko burmistrza Pyrzyc ubiegać się będzie pięcioro kandydatów, którzy znani byli już wcześniej. Po raz pierwszy w historii Pyrzyc większość kandydatu... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 164
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pyrzycki

  Powiat pyrzycki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz są Pyrzyce. Na powiat składają się dwa miasta: Lipiany i Pyrzyce, a także 6 gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.Gospodarka powiatu opiera się głównie na rolnictwie. Największą rzeką przepływającą przez ziemie powiatu jest Płonia.

  Na terenie powiatu podtrzymywane są tradycje ludowe. Dbają o to liczne ludowe zespoły artystyczne. Oprócz tego, że uświetniają one imprezy lokalne, występują także na konkursach międzynarodowych. Zabytki można zwiedzać, wybierając się na jeden z turystycznych szlaków: Lipiany-Sitno-Tetyń, Szlak Ziemi Pyrzyckiej im. Stanisława Jansona lub Barlinek-Przelewice.        

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola