Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pyrzyce - mury, baszty, bramy

 
To co widzimy na co dzień, nie jest dla nas interesujące. Wystarczy jednak uświadomić sobie, że to co dla nas jest codziennością dla innych może być czymś bardzo ciekawym. Przez prawie pół wieku widzę codziennie pyrzyckie mury obronne, przechodzę przez średniowieczne furty i bramy i spoglądam na krzywą basztę sowią, która nie wiedzieć czemu jeszcze cudem stoi i cieszy oczy swym widokiem. Z żalem spoglądam także na całkowicie zniszczoną bramę szczecińską, będącą kiedyś najokazalszą budowlą w moim mieście. Chciałbym aby brama szczecińska została odbudowana, być może kiedyś to się stanie. Tymczasem zapraszam do obejrzenia filmu, w którym pokazuję pyrzyckie mury obronne, bramy i baszty w takim stanie w jakim znajdują się w kwietniu 2013 roku.

 


Studio Marfish
 
Data pliku video: 2013-04-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pyrzycki

  Powiat pyrzycki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz są Pyrzyce. Na powiat składają się dwa miasta: Lipiany i Pyrzyce, a także 6 gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.Gospodarka powiatu opiera się głównie na rolnictwie. Największą rzeką przepływającą przez ziemie powiatu jest Płonia.

  Na terenie powiatu podtrzymywane są tradycje ludowe. Dbają o to liczne ludowe zespoły artystyczne. Oprócz tego, że uświetniają one imprezy lokalne, występują także na konkursach międzynarodowych. Zabytki można zwiedzać, wybierając się na jeden z turystycznych szlaków: Lipiany-Sitno-Tetyń, Szlak Ziemi Pyrzyckiej im. Stanisława Jansona lub Barlinek-Przelewice.        

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola